تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

شکوه بی صدا

  نمیخواهم آنجنان که بیننده وخواننده را توجه کند, اصلاً نمیخواهم کسی این نوشته را بخواند

   

  اما در لابلای نوشته ام به دلخوشی ها و موضوعات مختلق کمی کاستی های شهرنشینی و خلاصه میهن زیستی به هموطنان عزیزم بپردازم, ساحه رسانه به همه جا فراگیر شده است از  تلویزیون ها, رادیوها,گرفته....... تا انترنت و فیسبوک , تویتر.....یک بخش برنامه های رسانه ها شوخی ها  به منظور جالب ساختن برنامه و یا جذب جلب توجه بیننده مخصوصاً تلویزیون ها است اما بی خبر از اینکه اگربه این شوخی هم قواعد (چوکات) در نظرگرفته نشود در نتیجه به منفی منتهی شده و تاثیرات منفی بالای کودکان و جوانان میگذارد.

  مثلاً در دور  هشتم ستاره افغان  از چنین شوخی ها به منظور جالب ساختن برنامه استفاده شده,آواز خوانی امدآهنگش را تقدیم کرد لحظه همراهش شوخی نموده نخست برایش کارت ندادند و بعداً کارت را اخذ نمود.

  اما در حصه دوم برنامه شخصی برای امتحان حاضر شد البته جوانی بود ازناحیه زبان و تکلم مشکل داشت  نخست از او خواستند آهنگ اش را تقدیم کند, اما بعداً دوباره از اوخواستند روخ به دیوار به ایستد و اهنگش را تقدیم کند, ان جوان چنین کرد و اهنگ اش  در مورد مادر بود شروع کرد به آواز خوانی , در همین لحظه آن سه داور معزز آهسته آهسته از چوکی هایشان ایستاده شده و از دروازه خارج شدند, خوب آهنگ تمام شد,  روخ به سوی چوکی های داور  کرد دید کسی نیست, از آن طرف یک ساز پوزخند شکل گذاشته شد, بعداً یک کارت ستاره گرفت و از دفتر خارج شد.

  آیا این تاثیر منفی ندارد؟

  آیا همان شخص که در کوچه و بازار گشت و گذار نماید از طرف دیگران مورد اذیت قرار نمیگیرد؟

  چرا اداره تلویزیون ها به چنین موضع توجه نمیکنند؟

  هموطنان عزیزم این زمانی نیست که ما به چنین شوخی و عادت های خراب خود ادامه دهیم و بالای عیوب دیگران پوزخند بزنیم!

  و یا به نام های این و آن پوزخندی که باعث آزار و اذیت اش شود بپرهیزیم زیرا اینهمه تاثیرات منفی شدید سبب ادامه ناهنجاری های جامعه میشود.

  و از طرفی ما حالا باید وباید به مسولیت های خود در قبال جامعه و طن خودشناخته و در صدد اتمام مسولیت خودبه بهترین وجهه احسن باشیم.

  در این قرن که ما حیات داریم قرن اطلاعات خوانده شده است پس برما افغانان چه چیزی واجب است؟

  دور متعلمی ما بود هزارن مطلب های مبهم اصلاً حقیقت نداشت ذهن مارا مشغول میساختند, یکی را بینی که صد یا دوصد کاغذها در دست دارد و به شاگردان تقسیم میکند و به هرصنف میدهد شما توبه کنید قیامت نزدیک است و شیخ صاحب فلانی خواب دیده است...................., دیگری را بینی که در مبایل های خود یک تعداد تصاویر وحشت ناک دارد و به دیگران نشانمیدهد گویا اینهارا چهرهای شان تغیرخورده است..........

  دیگری هم  کلمه تشابهت را بین مسلمین و کافران را دامن میزند از لباس حرف میزند گویا این دسپلین مکتب مشابهت دارد و پوشیدن ان برما روا نیست.

  از این قبیل حرف های مزخرف و پوچ جز جلوگیری شاگردان از درس و مشغول کردن ذهن شان...............! 

  امید که تمام متعلمین عزیز ازین دام های که از طرف دشمنان افغانستان طراحی میشود نه افتند.

  یک مثال دیگر این چنین مزخرفات میتوان نوشت عدد (39) که چقدر مشکلات اقتصادی را به همراه داشت.

  ادامه دارد..

  صمیمیت

  سه شنبه شب 12بجه شب


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : شوخی ,چنین ,برنامه ,منفی ,بعداً ,دیگران ,چنین شوخی ,آواز خوانی ,تاثیرات منفی ,ساختن برنامه ,منظور جالب ,جالب ساختن برنامه ,
  شکوه بی صدا

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 29 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر