جستجو

تبلیغاتاعتماد به نفس وتسلط ذهنی:

  قدرت بیان

  اعتماد به نفس وتسلط ذهنی:

  از برایان تریسی:

  ازبین بردن ترس ازصحبت کردن میان جمع

  اگر ماهران و قاطعانه, با اعتماد به نفس و ایمان فکر کنید,زندگی امن ترو سرشار از عمل,تجربه و موفقیت می شود.

  ادی ریکن بیکر

  وقتی صحبت میکنید, هدفتان این است که با عاماد به نفس از جایتان بلند شوید:   خوش بین, آرام, همراه با احساسی فوق العاده نستب به خودتان. بهترین شرایط این است که درست همان طوری که ازیک مهمانی در روز عید لذت میبرید, از این  که سخنرانی می کنید  هم لذت ببرید.

  مسئله این است که چگونه می توان در مقابل مصاطبان به آرامش وضوح  و اعتماد به نفس دست یافت؟ در این فصل جواب این سؤال را میگیرید.

  در وهله اول , باید بدانید که ترس, تی برای افراد حرفه ای که هزاران با پشت تریبون ایستاده اند, عادی و طبیعی است. دیوید نیون هنرپیشه بریتانیایی اعتراف کرده با وجود این  که هزاران بارایفای نقش کرده ولی هر بار قبل از این که روی صحنه برودحالت تهوع می گیرد.

  طبق کتاب رکورد ها 54 در صد از بزرگسالان معتقد بودند که ترس از صحبت کردن در حمع ترسناکتر از مرگ است اما واقعیت این است که دلهره داشتن اشکالی ندارد, مهم این است که دلهره درا کنترل کنید.

  ترس, اکتسابی است

  نکته جالب این است که ترس با انسان به دنیا نمی اید. تمام ترسی که شما در بزرگسالی دارید, نتیجه تجارب وتقویت منفی دیگران  خودتان در دوران کودکی است  چون این ترس ها از جمله ترس از صحبت کرد مقابل دیگران, کسب شده اند, پس می تواندی آنهارا فراموش کنید.

  دلیل اصلی ترس  بزرگسالان انتقاد مخرب در روران کودکی است. وقتی گدر و مادر به هر دلیلی از کودک به نحو مخربی انتقاد میکنند و به زودی به ترس از شکست و طرد شدن مبتلا می شود. ترس از طرد شدن یا انتقاد  در مراحل بعدی زندگی منجر به حساسیت بیش از حد نسبت به عقاید دیگران میشود.   روان شناسان می گویند تقریباً تمام مشکلات روای و اطفی ریشه در "دریغ کردن عشق" در دوران کودکی دارند. این اتفاق زمانی رخ می دهد که والدین در تلاش برای  اصلاح و کنترول کودک به او شق می ورزند, یا عشقشان را دریغ می کنند تا این کار, ابزاری برای اصلاح رفتار کودک باشد. در نتیجه کودک به زودی نتیجه می گیرد,"تا موفعی که هرکاری پدرو مادر بخواهند, انجام بدهم در امان هستم. اما اگر کاری که انها تأیید نمی کنند انجام بدهم, درامان نیستم."

  کودکان حساس, والدین حساس تر

  کودکی که در معرض انتقاد مخرب یا دریغ کردن عشق قرار می گیرد در دوران بزرگسالی به ایده های دیگران و نظر آنها در مورد خودش به شدت اهمیت می دهد. در برخی موارد اراطی این فرد به اندازه ای نگران وفاقد اعتماد به نفس میشود که تا زمانی که مطمئن نشود افراد مهم در زندگی اش اورا تایید میکنند نمی تواند کاری انجام دهد.

  بسیار از افراد از اصور این که بایستند و جلوی مخاطبان صحبت کنند رنج می کشند. این امر نمود ترس از شکست و طرد شدن است که قبل از سن پنج سالگی به فرد تلقین میشود. اما می توان حس اعماد به نفس , آرامش , شایستگی و خویشتنداری را بجای این احساسات جایگزین کرد. بسیار از سخنرانان برتر امروز, زمانی به  اندازه ای عصبی بودند که تصور صحبت کردن در مقابل دیگران حتبی در جلستات هیئت کارمندان لرزه به اندامشان می انداخت. یکی از دوستانم که امروز با اعتماد به نفس برای هزاران نفر صحبت میکند در اولین سخنرانی درمیان جمع شلوارش را خیس کرده وبا عجله از روی سن پایین آمده بود.


  این مطلب تا کنون 28 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 20 بهمن 1391
  منبع
  برچسب ها : صحبت ,کودکی ,دیگران ,کودک ,انتقاد ,دریغ ,دریغ کردن ,انجام بدهم ,انتقاد مخرب ,مقابل دیگران ,صحبت کردن ,
  اعتماد به نفس وتسلط ذهنی:

تبلیغات


  تبلیغات شما در این قسمت

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 8 فروردين 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر